Odwiedź mojego bloga na temat emigracji, życia w Holandii, podróży i moich innych pasji!
Dwunasta lekcja optymizmu: Znajdź swoją pasję

27 lutego 2017

Dwunasta lekcja optymizmu: Znajdź swoją pasję

W pierwszej lekcji pisałam o tym, aby skupiać się na pozytywnych rzeczach. Dalej uważam, że jest to podstawa, jeśli chcemy czuć się szczęśliwsi – wiecie, szklanka do połowy pełna, a nie pusta, te sprawy. Są jednak w życiu takie momenty, że nic, dosłownie żaden szczegół nie wydaje nam się optymistyczny czy budujący. Dlatego tak ważne jest mieć zainteresowania, hobby, a nawet pasję!

Dla Ani jest to programowanie, dla Małgorzaty fotografowanie samolotów , a dla Ciebie?

Przejść przez życie koncentrując się tylko i wyłącznie na pracy, partnerze, dziecku lub depresji to nie jest recepta na szczęście. Wydaje mi się, że każdy powinien znaleźć taką sferę u siebie, która będzie tylko i wyłącznie dla nas samych. To może być powiązane z naszymi najbliższymi, futrzatym pupilem, może też łączyć się z naszą pracą, ale nie powinno być tak, że inni i nasze obowiązki przysłaniają nam nasze hobby.

lekcja optymizmu

Posiadanie hobby, pasji to bardzo cenny skarb. Już sam fakt, że taką rzecz posiadamy może nas motywować, a w chwilach marazmu – wyciągnąć nas z łóżka. Pielęgnujmy w sobie nasze zainteresowania. Jeśli lubimy czytać – czytajmy, kochamy muzykę – słuchajmy/twórzmy, uwielbiamy sport – zapiszmy się do drużyny lub na treningi. Brzmi banalnie? Niby tak, ale jak często zapominamy o tym, co sprawia nam przyjemność i dodaje skrzydeł? No właśnie :)

Jeżeli nie masz żadnego hobby spróbuj takowe wynaleźć! Jak? Próbuj nowych rzeczy. Poznaj nowych ludzi. Może zrealizujesz się działając charytatywnie? Pisząc bloga? Kręcąc film? Ratując bezdomne psy? A może nowy kurs? Szkoła? Albo jakiś wyjazd? Możliwości jest ogrom, także jeśli nie wiesz, co mogłoby być twoją pasją – głowa do góry! Nie każdy wie to od razu, warto więc po prostu próbować nowych rzeczy. W dzisiejszych czasach dostęp do wiedzy i informacji jest na wyciągnięcie naszej ręki. Poszperaj w Internecie, popytaj znajomych, albo postaraj się poszerzyć ich grono. Każda nowa znajomość może okazać się tą, która Cię zainspiruje.

Poszukuj albo po prostu rób to, co już wiesz, że lubisz. Nieważne, czy innym się to podoba, czy jest modne, czy Cię rozwija – istotne jest, żebyś to ty czuł/a, że masz frajdę i twoje życie nabiera dzięki temu barw. Znajdź na to czas, nawet jeśli masz mnóstwo na głowie – uwierz mi, da się ten czas wygospodarować, a efekty przyjdą prędzej, niż się tego spodziewasz. Być może nawet twój partner/rodzina podziękują Ci za to w przyszłości. No to co? Do dzieła! Bo pasja to taki duży powód, dla którego warto żyć!4 komentarze

  1. Weronika · 28 lutego 2017 Odpowiedz

    Pasja uskrzydla! Warto mieć swoją :)

  2. Marta · 28 lutego 2017 Odpowiedz

    Zgadzam się absolutnie, że trzeba odnaleźć swoją pasję! Ja już swoją odkryłam ;)

Zostaw komentarz